English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
در فضایی گرم و صمیمی؛
نشست پرسش و پاسخ دانشجویان با رییس دانشگاه برگزار شد

رئیس دانشگاه و معاونین دانشجویی- فرهنگی و مالی-اداری در نشستی صمیمی پاسخگوی پرسش های دانشجویان بودند.

رئیس دانشگاه در این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور دانشجویان در این جلسه و ارائه نظرات توسط آنان گفت: جلسات پرسش و پاسخ به صورت دوره ای در سالن همایش ها و خوابگاه دانشجویی برگزار خواهد شد و علاوه بر امکان ملاقات حضوری با رئیس دانشگاه در ساعت مقرر، مدیران مجموعه نیز پاسخگو و پیگیر مسائل دانشجویان هستند.

وی با اشاره به عزم مسوولین دانشگاه برای جلوگیری از بروز مشکلات گفت: مجموعه مدیریتی دانشگاه در صورت اطلاع یافتن از بروز مشکل، در صدد رفع آن بر می آیند و در این میان دانشجویان باید برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات و اطلاع رسانی به موقع، نقش فعالانه ای در امور دانشگاه ایفا کنند. به عنوان مثال انجمن های علمی علاوه بر برگزاری کارگاه ها با رصد مسایل آموزشی و گزارش به مسوولین مربوطه و یا شورای صنفی با حضور در اماکنی مانند سالن غذا خوری و نظارت و گزارش روند خدمات دهی می توانند ما را در این امر یاری رسانند.

دکتر عبدی پور با بیان این مطلب که علاوه بر محدودیت های مالی در برخی از امکانات نیز دارای محدودیت هایی هستیم و نباید با دانشگاه هایی مانند علوم پزشکی که درآمد اختصاصی زیادی دارد مقایسه شویم گفت: از آنجایی که فاقد امکانات حمل و نقل هستیم باید از خدمات سازمان اتوبوسرانی استفاده نماییم و این سازمان معیارهایی مانند تعداد نفرات سوار شده داخل اتوبوس دارد که ممکن است باعث زحمت دانشجویان شود. لیکن در حال رایزنی با آن سازمان هستیم تا در قالب عقد تفاهم نامه و پرداخت مبلغ از سوی دانشگاه برخی از این معیارها مانند تعداد اتوبوس‌ها در ساعات پیک و یا روزهای خاص هفته بر اساس شرایط این دانشگاه تغییر یابد.

دکتر محمد رضا فلاح، معاون اداری مالی دانشگاه هم ضمن اعلام افزایش دو برابری تعداد سرویس های صبح دوشنبه، اختلال بوجود آمده در تطابق تعداد دانشجویان با تعداد اتوبوس ها در برخی ساعت خاص را مورد توجه قرار داد و گفت: تعداد سرویس های رفت و برگشت بر اساس تعداد کلاس هایی که در ساعت مشخص تعطیل می شود تنظیم می گردد و مشخص است اگر کلاسی با درخواست دانشجویان زود تر یا دیرتر از زمان مشخص شده تعطیل شود تعداد افراد در ایستگاه اتوبوس هم تغییر کرده و در برنامه ریزی مسوولین نقلیه اختلال بوجود می آید.

دکتر حسین معینی، معاون دانشجویی و فرهنگی نیز از بررسی ایجاد ایستگاهی برای شرکت اسنپ در دانشگاه خبر داد و گفت: در صورت موافقت آن شرکت و ایجاد زیر ساخت های لازم، این امر در آینده اجرایی خواهد شد.

رئیس دانشگاه در ادامه با اعلام وقوف تصمیم گیران دانشگاه به وضعیت اقتصادی و معیشتی دانشجویان و خانواده آنان گفت: قیمت خوابگاه های استیجاری مانند خوابگاه کوثر طی قرارداد تعیین شده و قبل از انعقاد آن در جلسات متعدد با رئیس و دیگر مسوولین دانشگاه علوم پزشکی تمام تلاش خود را برای به حداقل رساندن مبلغ اجاره بها به کار بسته ایم و در حال انجام مذاکراتی با رئیس جدید آن دانشگاه نیز هستیم تا در صورت امکان بتوانیم این مبلغ را کاهش دهیم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه هم اضافه نمود: در حال برنامه ریزی و جذب منابع مالی مردمی برای ساخت خوابگاه های ملکی برای آسایش و رفاه حال دانشجویان هستیم.

دکتر عبدی پور در پاسخ به سوالی در خصوص توسعه رشته های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اظهار داشت: اقدامات لازم در این مورد از سوی دانشگاه انجام گرفته و در حال رایزنی با دفتر گسترش آموزش عالی و اخذ تاییدیه ها و مجوزهای قانونی برای این امر هستیم که به خواست خداوند شاهد به ثمر نشستن این تلاش ها خواهیم بود.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نیز با درخواست از دانشجویان برای استقبال بیشتر از فعالیت های فوق برنامه و لزوم توجه دانشجویان به اطلاع رسانی دانشگاه در این زمینه اذعان کرد: تقریبا هر روز در دانشگاه یک برنامه غیر درسی و هر ماه یک اردو برگزار می شود که در صورت افزایش تعداد دانشجویان متقاضی، تعداد برنامه ها را افزایش خواهیم داد.

وی در پاسخ به درخواست یک دانشجو برای افزایش کمیت غذا ها گفت: کمیت غذا بر اساس میانگین مصرف دانشجویان تنظیم شده و در صورت افزایش آن، دور ریز غذا افزایش یافته و شاهد اسراف خواهیم بود. همچنین کیفیت غذای سالن غذاخوری در حد قابل قبولی قرار دارد و به صورت مستمر کنترل می شود.

در پایان، دکتر معینی به شورای صنفی دانشجویان پیشنهاد داد تا با برگزاری یک نظر سنجی غذاهایی که اکثر دانشجویان با توزیع آن در سالن غذا خوری مخالفند را در صورت وجود شناسایی کرده و به مدیر دانشجویی برای حذف از لیست غذا ها گزارش دهد.


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - در فضایی گرم و صمیمی؛ - نشست پرسش و پاسخ دانشجویان با رییس دانشگاه برگزار شد