English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
توسط عضو هیات علمی دانشگاه حضرت معصومه (س)؛
دستگاه میکرو اسپکتروفوتومتری تولید شد

با حمایت مالی و معنوی دانشگاه حضرت معصومه (س) و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری(ستاد لیزر)، دستگاه میکرو اسپکتروفوتومتری توسط عضو هیأت علمی این دانشگاه در کشور ساخته شد.

با حمایت مالی و معنوی دانشگاه حضرت معصومه (س) و ستاد لیزر، فوتونیک، ساخت و مواد پیشرفته ی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دستگاه میکرو اسپکتروفوتومتری توسط عضو هیأت علمی این دانشگاه در کشور ساخته شد.
این دستگاه که جزو اقلام تحریمی است با تلاش دکتر مریم بحرینی، عضو هیأت علمی دانشگاه حضرت معصومه (س) و با همکاری دانشگاه الزهرا(س) در  مرکز نوآوری و شکوفایی این دانشگاه طراحی و تولید شده است.
 در این دستگاه، میکرو اُسکپی و طیف سنجی با یکدیگر کوپل شده و همزمان از نمونه ها تصاویر توپوگرافی و طیف سنجی ارائه می شود.
این دستگاه کاربردهای متنوعی همچون تشخیص جعل سند با شناسایی جوهرهای مختلف از یکدیگر،  شناسایی مواد مختلف نفتی و پتروشیمی و . دارد.
گفتنی است این دستگاه که با حمایت های مادی و معنوی دانشگاه حضرت معصومه(س) و ستاد لیزر، فوتونیک، ساخت و مواد پیشرفته ی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تولید شده است در نمایشگاه بزرگ تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت که 26 الی 29 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه های تهران در معرض دید سرمایه گذاران قرار گرفته و در آینده نزدیک به تولید انبوه خواهد رسید.
98/9/16
 


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - توسط عضو هیات علمی دانشگاه حضرت معصومه (س)؛ - دستگاه میکرو اسپکتروفوتومتری تولید شد