English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
نماینده آستان قدس رضوی در استان قم عنوان کرد؛
دانشگاه حضرت معصومه (س) می تواند به عنوان محور فعالیت خادم یاران دانشجو و حلقه وصل با امور خادمین آستان قدس رضوی در سطح استانی فعال شود

حجت الاسلام و المسلمین سید باقر تکیه ای، نماینده آستان قدس رضوی در استان قم طی دیدار با رئیس و مسوولین دانشگاه حضرت معصومه (س)، با اشاره به حکم 7 بندی رهبر معظم انقلاب به تولیت آستان قدس رضوی، بازتعریف مفاهیمی همچون خادم، مخدوم و خدمت را از بایسته های نیل به اهداف متعالی آن برشمرد و افزود: مردم هر جا هستند باید خود را در حریم رضوی احساس کنند و فاصله جغرافیایی را مانع اتصال به حضرتش ندانند.

وی گفت: دانشگاهیان به فراخور زمینه مطالعاتی و فعالیت خود می توانند در هر نقطه از کشور به عنوان خادم یار آستان قدس رضوی، ساعاتی از وقت خود را با نیت خدمت به امام ضا (ع) بگذرانند.
نماینده آستان قدس رضوی لزوم وجود تشکیلات منظم در این طرح را مورد توجه قرار داد و افزود: ما به یک مجموعه منسجم که محوریت داشته باشد نیاز داریم و دانشگاه حضرت معصومه (س) می تواند به عنوان محور فعالیت خادم یاران دانشجو و حلقه وصل با امور خادمین آستان قدس رضوی در سطح استانی فعال شود.
دکتر باقری نیز ایجاد زمینه های مناسب برای استفاده مردم از ظرفیت های معنوی حریم پربرکت رضوی را یکی از کارهای موثر فرهنگی عنوان نمود و گفت: این مهم در مورد دانشگاهیان که نقش پر رنگی در وضعیت فرهنگی دارند و خواهند داشت از اهمیت بالاتری برخوردار است.
وی انس گرفتن  مداوم دانشگاهیان، به خصوص دانشجویان با امام رضا(ع) را موجب بهبود روحیات آنان دانست و اظهار داشت: اگر دانشگاهیان در اجرای فعالیت های علمی و فرهنگی، خود را وامدار حضرت رضا(ع) بدانند بسیاری از آسیب های اجتماعی از جامعه ما رخت خواهد بست.
دکتر باقری ثالث آمادگی مجموعه تحت مدیریت خود برای هر گونه همکاری با آستان قدس رضوی را اعلام نمود و گفت: مناسب است که طرح مقدس خادم یاری امام رضا (ع) به صورت خاص برای دانشگاهیان برنامه ریزی و اجرا شود و دانشگاه حضرت معصومه (س) پایگاه خوبی برای آغاز و توسعه جدی این طرح در سطح استانی و حتی کشوری ویژه خواهران است.


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - نماینده آستان قدس رضوی در استان قم عنوان کرد؛ - دانشگاه حضرت معصومه (س) می تواند به عنوان محور فعالیت خادم یاران دانشجو و حلقه وصل با امور خادمین آستان قدس رضوی در سطح استانی فعال شود