English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دکتر عبدی پور در نشست روسای دانشگاه ها با وزیر علوم مطرح کرد:
کاهش مشکلات دانشگاه ها با تسهیل بومی گزینی توسط سازمان سنجش

رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) در نشست مجازی روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور با وزیر علوم، تسهیل بومی گزینی توسط سازمان سنجش را شیوه ای برای کاهش مشکلات دانشگاه ها در ایام شیوع ویروس کرونا عنوان کرد.

دکتر عبدی پور با بیان مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری در برگزاری کلاس های آنلاین و ارزیابی دانشجویان گفت: نرم افزارهای مورد استفاده دانشگاه ها در حال حاضر نسخه دستکاری شده نمونه ها خارجی مانند ادوبی کانکت است که نارسایی های زیادی دارند. پیشنهاد می شود وزارت علوم با همکاری وزارت ارتباطات، سامانه ی یکپارچه ی مناسبی از نظر سخت افزاری و نرم افزاری به صورت بومی تهیه کرده و برای برگزاری کلاس ها و امتحانات در اختیار دانشگاه ها قرار دهد تا کیفیت برگزاری کلاس های آنلاین افزایش یافته و ضمن جلوگیری از تقلب در امتحانات، ارزیابی واقعی از دانشجویان صورت پذیرد.

این استادتمام دانشگاه امکانات ارتباطی برای برخی از دانشجویان خصوصا ساکنین مناطق محروم را نامطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: عدم سهولت ارتباط استاد به عنوان ارائه دهنده پیام و دانشجو به عنوان گیرنده پیام مشکلاتی را ایجاد می کند که باعث می شود اثر تربیتی استاد روی دانشجو و دانشجو پروری کم رنگ شود، لذا استاندارد ها و الزامات آموزش مجازی باید بهتر از گذشته تعریف شود.

دکتر عبدی پور افزود: در شیوه آموزش غیر حضوری نباید به تهیه چند فایل صوتی که جنبه رفع تکلیف دارد بسنده کرد، بلکه با تهیه محتوای آموزشی مناسب با همکاری و هم افزایی دانشگاه هایی که از امکانات بهتری برخوردارند محتوای مطلوب تهیه شود.

رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) گفت: در این دانشگاه از اسفند ماه کلاس های درسی به صورت آنلاین برگزار و بیشتر دروس به صورت غیر حضوری به دانشجویان ارائه شد، اما مشکلات زیادی در ترم های آتی برای همه دانشگاه های کشور وجود خواهد داشت که پیشنهاد می شود جذب دانشجو در سال تحصیلی آینده استثنائاً به شیوه بومی گزینی باشد و سازمان سنجش کمک کند تا دانشگاه ها بتوانند درصد بیشتری از دانشجویان بومی را جذب کنند و با این شیوه از مشکلات دانشگاه ها کاسته شود.

پایان خبر 99/4/21


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - دکتر عبدی پور در نشست روسای دانشگاه ها با وزیر علوم مطرح کرد: - کاهش مشکلات دانشگاه ها با تسهیل بومی گزینی توسط سازمان سنجش