English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
پروفسور عبدالنبی التمیمی:
اساتید ایرانی نقش پر رنگی در فضای علمی و پژوهشی عراق دارند

رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه اسلامی نجف اشرف از دانشگاه حضرت معصومه (س) قم دیدار و با رئیس دانشگاه در مورد ظرفیت های همکاری بین دانشگاهی گفتگو کرد.

پروفسور التمیمی به نقش پر رنگ اساتید ایرانی در پیشرفت های  علمی و پژوهشی عراق اشاره نمود و اذعان کرد: در برخی مجلات علمی و پژوهشی عراق بیش از 40 درصد مقالات با قلم اساتید و برجستگان علمی دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران به چاپ می رسد.

وی افزود، پس از سرنگونی صدام فضای مناسبی برای کارهای علمی و پژوهشی در عراق بوجود آمد که در این راستا مایلیم از تجربیات ارزنده جمهوری اسلامی در حوزه های مختلف علمی و پژوهشی استفاده کنیم.

رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه اسلامی نجف، اظهار داشت: دانشگاه اسلامی نجف با سابقه ای در حدود 13 سال میزبان 8 هزار دانشجو در 9 رشته در حوزه های علوم انسانی، مهندسی و پزشکی است که می تواند زمینه همکاری های موثری در فعالیت هایی همچون برگزاری همایش های بین المللی مشترک، استفاده از اساتید ایرانی به عنوان داور مجلات، تبادل استاد و دانشجو و. با دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران به خصوص دانشگاه حضرت معصومه(س) باشد.

این استاد دانشگاه، بانوان دانشجوی عراقی به ویژه دانشجویان استان های مذهبی عراق را از علاقه مندان تحصیل در دانشگاه های تک جنسیتی ویژه بانوان برشمرد و گفت: بسیاری از بانوان دانشجو در مقطع کارشناسیِ دانشگاه های تک جنسیتی تربیت مدرس عراق مایلند در دانشگاه های تک جنسیتی جمهوری اسلامی ایران به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر مشغول شوند.

دکتر ابراهیم عبدی پورفرد، رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) نیز با اشاره به تاریخ و مذهب مشترک دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق، همکاری های علمی مشترک را برای هر دو طرف ضروری دانست.

وی افزود: با توجه به رسالتی که برای دانشگاه تک جنسیتی ویژه بانوان تعریف شده است، سعی داریم در برنامه‌ریزی ها به سمت ارائه رشته هایی حرکت کنیم که توانمندی اجتماعی بانوان را پر رنگ تر کند و به تقویت اقتصاد خانواده بیانجامد؛ چرا که وظیفه و هدف ما هم تحصیل و هم تربیت دانشجویان است.

رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) اظهار داشت: با توجه به ارائه رشته های تحصیلی مورد علاقه بانوان در این دانشگاه، برای همکاری با دانشگاه اسلامی نجف در زمینه تبادل استاد و دانشجو، برگزاری همایش های علمی مشترک، نشریات علمی  و پژوهشی و . آمادگی داریم.

99/5/28 


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - پروفسور عبدالنبی التمیمی: - اساتید ایرانی نقش پر رنگی در فضای علمی و پژوهشی عراق دارند