English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
با حضور اساتید دانشگاه؛
آیین آغاز سال تحصیلی جدید برگزار شد

آیین آغاز سال تحصیلی جدید با حضور اساتید دانشگاه و پخش زنده تصویری در فضای مجازی برای دانشجویان در سالن همایش‌های دانشگاه برگزار شد.

رییس دانشگاه حضرت معصومه (س) ضمن تسلیت ایام سوگواری اهل بیت (علیهم السلام) شروع سال تحصیلی برای معلم و متعلم را فصل رویش دانست که در طی آن استاد و دانشجو تکامل معنوی و علمی خود را طی می‌کنند و بر درجات آن می افزایند.

دکتر ابراهیم عبدی پور افزود: یک استاد و معلم باید به صورت مستمر در حال بروزرسانی علم و دانش خود باشد و در کنار آن خودسازی را سرلوحه خویش به عنوان یک فرد تاثیرگذار در جامعه قرار دهد.

وی ادامه داد: افتخار داریم که در کسوت استادی در راستای بالندگی جامعه قدم می گذاریم و در این راه از خداوند متعال استعانت می جوییم.

رییس دانشگاه حضرت معصومه (س) یکی از مهمترین چالش های کنونی جامعه را مسائل فرهنگی عنوان کرد و اظهار داشت: نظام های تعلیم و تربیت در کشور ما آنطور که باید خوب کار نمی کند و با وجود معلمان خدوم و اساتید زحمتکش، اثرگذاری مطلوب در عرصه فرهنگی را شاهد نیستیم که این ناشی از عوامل بیرونی و ضعف نهادهای درونی است.

دکتر عبدی پور در بخش دوم سخنان خود از زحمات اساتید، مدیران و کارکنان دانشگاه قدردانی نمود و روند دانشگاه را رو به رشد ارزیابی کرد.

وی اعلام کرد: در سال آینده با توجه به اعضای جدید هیات علمی که جذب کرده ایم بیش از ۱۰ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اضافه خواهیم کرد تا بتوانیم بر مبنای تعداد اساتید گروه های آموزشی دانشکده های جدید ایجاد کنیم و به استاندارد ساختار آموزشی یک دانشگاه برسیم.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه حضرت معصومه (س) در این مراسم با اشاره به شرایط خاص ناشی از ویروس منحوس کرونا آرزو کرد در سال جاری بتوانیم شور و نشاط خوبی در فضای دانشگاه داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین آخوندزاده به رسالت مهم استاد در پیشرفت جامعه اشاره نمود و گفت: طبق سخنان مقام معظم رهبری علم در جامعه اسلامی باید یک علم جهت دار باشد وگرنه به تولید چیزهایی مثل بمب اتم می‌انجامد.

وی اظهار داشت: بهترین الگو به عنوان یک استاد موفق مقام معظم رهبری هستند که از بیانات ایشان پیامهای مهمی به اساتید دانشگاه احصا شده است.

معاون استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان قم، یکی از توصیه های رهبر فرزانه انقلاب به اساتید را استفاده از نظرات افراد با تجربه برشمرد و افزود: پرورش روحیه جهاد و انقلابی و پرورش مقوله دین در دانشگاه ها، آگاهی از محیط پیرامون خود در منطقه و جهان و شناخت برنامه دشمنان از دیگر توصیه های ایشان به اساتید است.

حجت الاسلام و المسلمین آخوندزاده، روحیه نوآوری و ابتکار عمل و دوری از فضای تقلید، ایجاد اعتماد و خودباوری در فضای آموزشی، امید به آینده و تمرکز بر مسائل علمی که مشکلات و معضلات کشور را  حل کند را از دیگر توصیه های مهم مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: بسیار خرسندیم که در حال حاضر اساتید خوبی در این دانشگاه داریم که دغدغه کاهش مشکلات به خصوص از طریق کارآفرینی دارند و در این امور اهتمام ویژه به کار بسته اند.

در بخش دوم این ویژه برنامه، رییس، معاونین و اساتید دانشگاه به گفتگو و تبادل نظر در مورد مسایل جاری دانشگاه پرداختند.

99/06/17


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - با حضور اساتید دانشگاه؛ - آیین آغاز سال تحصیلی جدید برگزار شد