English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
با حضور رئیس پارک علم و فناوری استان قم صورت گرفت:
عقد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه و پارک/ افتتاح کانون خلاقیت، شکوفایی و نوآوری در دانشگاه

در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه حضرت معصومه (س) و پارک علم و فناوری استان قم، کانون خلاقیت، شکوفایی و نوآوری در دانشگاه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه حضرت معصومه (س) دکتر ابراهیم عبدی پور، رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) تأسیس کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری در دانشگاه را اولین گام در ایجاد ظرفیت برای شکوفایی استعدادها و روحیه نوآوری در دانشجویان عنوان و ابراز امیدواری کرد که با کمک پارک علم و فناوری استان قم، مرکز نوآوری و پس از آن مرکز رشد در این دانشگاه ایجاد شود.
وی استفاده از فناوری در ایده پردازی و طرح های نوآورانه در رشته های علوم انسانی را موثر دانست و افزود: حتی برای نشر مفاهیم اسلامی و قرآنی باید از فناوری های نوین بهره جست.


استاد تمام رشته حقوق خصوصی، آموزش مهارت های عمومی مرتبط به رشته های تحصیلی به دانشجویان را از الزامات تکمیل کننده مطالب نظری ارائه شده در کلاس های درسی برشمرد و گفت: برنامه ریزی دانشگاه این است که دانشجویان، تکنیک ها و ظرافت های مربوط به رشته تحصیلی خود را به صورت عملی یاد بگیرند.
دکتر ابراهیم عبدی پور با اشاره به خانواده محور بودن اقتصاد ایران از گذشته و تأثیر انکار ناپذیر بانوان در این زمینه اظهار داشت: علاوه بر مهارت مذکور، مهارت های جداگانه ای هم به دانشجویان آموزش داده می شود تا بتواند در بازار کار غیر از رشته تحصیلی خود هم ورود کنند.
دکتر سید حسین اخوان علوی، رئیس پارک علم و فناوری استان قم نیز با بیان این مطلب که پارک های علم و فناوری در کنار دانشگاه ها و پژوهشگاه ها به عنوان مکمل نقش های تعریف شده برای آموزش عالی کشور تأسیس شده اند اظهار داشت: تقویت بعد کارآفرینانه آموزش ها و پژوهش های مراکز علمی از ماموریت های مهم پارک های علم و فناوری است.
وی با توضیح درباره دانشگاه های نسل سوم که حول محورهای فناوری و کارآفرینی فعالیت می کنند گفت: دانشگاه هایی که صرفا به امر آموزش مشغولند موفقیت های چشم گیری نخواهند داشت.
رئیس پارک علم و فناوری حرکت دانشگاه حضرت معصومه (س) به سمت دانشگاه های نسل سوم را بسیار ارزشمند دانست و افزود: با توجه به ظرفیت های این دانشگاه، با تأسیس کانون کانون خلاقیت، شکوفایی و نوآوری، اهتمام مسئولین و اساتید و همراهی پارک علم و فناوری استان، در آینده شاهد پیشرفت های خوبی در حوزه ایده پردازی و کارآفرینی در این دانشگاه خواهیم بود.
در ادامه، تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه حضرت معصومه (س) و پارک علم و فناوری استان قم به منظور توسعه همکاری های علمی و فناوری دو موسسه با در نظر گرفتن سرمایه ها و ظرفیت های بالقوه و بالفعل مادی، اجتماعی، و معنوی آن ها و با اهدافی همچون توسعه و ترویج خلاقیت و ایده پردازی در اساتید و دانشجویان دانشگاه، کمک به معرفی، راه اندازی کسب و کار و تجاری سازی خدمات و محصولات فناورانه توسط اساتید و دانشجویان دانشگاه و استفاده متقابل از زیرساخت های موجود، به مدت 5 سال به امضای روسای دو موسسه رسید.
همچنین کانون خلاقیت، شکوفایی و نوآوری نیز با اهدفی مانند تقویت روحیه و دانش ایده پردازی و نوآوری و معرفی ایده ها به پارک علم و فناوری استان قم در دانشگاه حضرت معصومه (س) افتتاح شد.
شایان ذکر است دانشجویانی که تمایل به همکاری با این کانون دارند می توانند با شماره 32012 داخلی 411، سرکار خانم تقی زاده تماس برقرار نمایند.

گزارش تصویری خبر را اینجا ببینید.
99/12/15


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - با حضور رئیس پارک علم و فناوری استان قم صورت گرفت: - عقد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه و پارک/ افتتاح کانون خلاقیت، شکوفایی و نوآوری در دانشگاه