English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم؛
طرح ملی چارچوبی برای ورود دانشجویان دختر به حوزه کسب و کار های نوپا بررسی شد

طرح پژوهشی ملی ارائه چارچوبی برای ورود دانشجویان دختر به حوزه کسب و کار های نوپا طی نشستی مجازی با حضور دکتر غلامرضا غفاری بررسی شد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پس از استماع گزارشی از طرح پژوهشی ملی با عنوان ارائه چارچوبی برای ورود دانشجویان دختر به حوزه کسب و کار های نوپا که توسط دکتر محمد رضا فلاح، عضو هیأت علمی دانشگاه حضرت معصومه (س) و با همکاری چند نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه در حال تکمیل است، نقطه نظرات خود را بیان کرد.
دکتر غلامرضا غفاری با مهم و اثر گذار دانستن این طرح پژوهشی ملی و مورد نیاز بودن آن در مجموعه وزارت علوم اذعان کرد: مطالبی که در این طرح مطرح شده، مسائلی است که بدنه آموزش عالی باید آن ها را در خود تعریف کرده و تمهیدات لازم را نسبت به آن ها داشته باشد.
وی با بیان این نکته که آنچه بیش از موارد دیگر در حوزه های دانشجویی و فرهنگی مشاهده می شود کنشگری داوطلبانه دانشجویان یا استفاده از امکانات بیرونی وزارت علوم است، استفاده از ظرفیت های داخلی وزارت علوم در مهرت افزایی و توانمند سازی دانشجویان را اجتناب ناپذیر دانست.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یکی از مسائل نظام آموزشی عالی کشور را عدم تشخیص موضع دقیق دانشجویان برای تحصیلات عالی دانست و اظهار داشت: بسیاری از دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه علاقه دارند تحصیلات خود را در سطوح بالاتر ادامه دهند، اما از همان ابتدا باید مشخص شود که چه تعداد از دانشجویان توان رسیدن به مدارج عالی را دارند.
وی ادامه داد: برخی از دانشجویان علاقه دارند به عمق نظری و شناختی دروس دست یابند اما تحصیل بیشتر دانشجویان وابسته به شرایط زندگی آنان است و باید وارد بازار کار شوند.
دکتر غلامرضا غفاری از لزوم مهارت افزایی دانشجویان در طول دوران تحصیل سخن گفت و افزود: بسیاری از مطالب مربوط به توانمندی دانشجویان در حوزه کارآفرینی باید با برنامه ریزی معطوف به نگاه های کاربردی، سیاستی و بالینی، در قالب واحد های درسی در برنامه تحصیلی دانشجویان قرار گیرد و صرفاً فعالیت های فرهنگی و دانشجویی برای این منظور کافی نیست.
گفتنی است طرح پژوهشی ملی با عنوان ارائه چارچوبی برای ورود دانشجویان دختر به حوزه کسب و کار های نوپا با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری توسط دکتر محمد رضا فلاح در دانشگاه حضرت معصومه (س) و با همکاری چند نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه در حال تکمیل است.


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم؛ - طرح ملی چارچوبی برای ورود دانشجویان دختر به حوزه کسب و کار های نوپا بررسی شد