English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
به میزبانی دانشگاه حضرت معصومه (س)؛
رئیس دانشگاه کوثر و سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند

دکتر علیرضا حسینی، رئیس دانشگاه کوثر بجنورد و دکتر نسرین صادق زاده، سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) قم با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه حضرت معصومه (س) در این دیدار که با حضور هیأت رئیسه دانشگاه صورت گرفت، دکتر علیرضا حسینی اختصاص این دو موسسه به بانوان را مهمترین فصل مشترک این دو مجموعه دانست و گفت: پس از تغییراتی که بر اساس طرح آمایش در مجموعه آموزش عالی شاهد بودیم با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، فقط سه دانشگاه الزهرا(س)، حضرت معصومه (س) و کوثر به شکل مستقل باقی ماندند و بقیه ادغام شدند.
وی ادامه داد: در این شرایط نقش آفرینی این سه دانشگاه از اهمیت بیشتری نسبت به قبل برخوردار است و باید تلاش کنیم تا با همکاری و هماهنگی بیش از پیش بین این سه موسسه، گام های بلندتری در جهت نیل به اهداف آموزش عالی خصوصا در حیطه مربوط به بانوان برداریم.
رئیس دانشگاه کوثر با اشاره با تازه تاسیس بودن هر دو دانشگاه حضرت معصومه(س) و کوثر اظهار داشت: دانشگاه های تک جنسیتی حتی دانشگاه الزهرا(س) با قدمت طولانی نسبت به سایر دانشگاه های هم استانی خود مهجور واقع شده اند و انتظار می رود با حمایت های مادی و معنوی مجموعه دولت خصوصاً وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پیشرفت و توسعه این دو دانشگاه شتاب گیرد.
دکتر نسرین صادق زاده، وجود دانشگاه های ویژه بانوان را ظرفیت مناسبی برای رفع دغدغه خانواده ها در مورد محل تحصیل دخترانشان دانست و تصریح کرد: این حق طبیعی بانوان است که بتوانند در دانشگاهی که هم از نظر جنسیتی یک دست باشد و هم از کیفیت آموزشی مطلوبی برخوردار باشد تحصیل کنند.
وی افزود: آنچه تاکنون در دانشگاه های تک جنسیتی مشاهده شده است نشان می دهد که توسعه این دانشگاه ها علاوه بر کاهش چشمگیر آسیب های فرهنگی و اجتماعی، باعث افزایش کیفیت آموزش و ارتباطات علمی می شود.
سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) ضمن استقبال از هرگونه طرح در راستای همکاری و هماهنگی بین دانشگاه های ویژه بانوان تشریح کرد: بهره مندی متقابل از اعضای هیأت علمی در طرح تعاون، برگزاری دوره ها و کارگاه های تخصصی و مهارتی و اجرای فعالیت هایی که منجر به افزایش سرمایه اجتماعی دانشگاه های تک جنسیتی شود، از مهمترین عناوین همکاری های بین دانشگاهی است.
وی پیشنهاد کرد ارتباط مستمر بین معاونت ها و دفتر ارتباط با صنعت و جامعه ی هر دو دانشگاه با قید فوریت شکل بگیرد تا در آینده نزدیک شاهد فعالیت های محسوسی با همکاری بخش های مختلف دو دانشگاه حضرت معصومه (س) و کوثر باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین آخوند زاده نیز در سخنانی از تلاش برخی افراد و سازمان ها در جهت تضعیف دانشگاه های ویژه بانوان خصوصا در سال های اخیر ابراز تاسف کرد و اظهار داشت: تلاش های زیادی برای حفظ استقلال این دانشگاه از سوی شخصیت های دولتی و حوزوی مانند حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی، صورت گرفت که امیدواریم دولت انقلابی سیزدهم با حمایت های خود، فرصت های از دست رفته قبل را جبران کند و به مسوولین دانشگاه های تک جنسیتی در جهت پیشرفت و توسعه کمک کند.
1400/7/27


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - به میزبانی دانشگاه حضرت معصومه (س)؛ - رئیس دانشگاه کوثر و سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند