English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور تاکید کرد:
رفع آسیب ها و تهدیدهای متوجه خانواده، مهمترین ماموریت دانشگاه حضرت معصومه(س) است

دکتر انسیه خزعلی در دیدار با سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) ازبین بردن آسیب ها و تهدید های متوجه خانواده و استحکام هسته اولیه جامعه را از مهمترین ماموریت های این دانشگاه دانست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه حضرت معصومه (س) سرپرست دانشگاه و هیأت همراه با معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در دفتر آن معاونت دیدار و گفتگو کردند. 

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در این دیدار از اهمیت تقویت دانشگاه های ویژه بانوان سخن گفت و اظهار داشت: دانشگاه های تک جنسیتی ویژه بانوان همواره مورد تایید و تاکید مقام معظم رهبری بوده است و طبق توصیه ایشان، عملکرد و کیفیت دانشگاه های تک جنسیتی باید به گونه ای باشد که به خودی خود مورد انتخاب بانوان قرار گیرند.

وی افزود: مهمترین عاملی که باعث جذب دختران به دانشگاه های ویژه بانوان می شود، پیشرفت علمی و فرهنگی آن دانشگاه است.

دکتر انسیه خزعلی از خانواده محور بودن برنامه ریزی ها و فعالیت ها در دانشگاه حضرت معصومه (س) ابراز خرسندی کرد و تاکید کرد: توجه ویژه به خانواده، از بین بردن آسیب های متوجه خانواده و استحکام هسته اولیه جامعه از مهمترین ماموریت های دانشگاه حضرت معصومه(س) است.

وی تشریح کرد: در کشورهای غربی بررسی علمی مسائل مرتبط با خانواده به مطالعات خانواده محدود نمی شود بلکه رشته های علمی و پژوهشی متعددی با محوریت خانواده مانند خانواده و اقتصاد، خانواده و روانشناسی، خانواده و جامعه شناسی و . مورد توجه قرار گرفته است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از سرپرست دانشگاه حضرت معصومه(س) خواست برنامه های جامعی برای کاربردی شدن رشته های موجود و ایجاد رشته های جدید برای حل مشکلات جامعه تدوین کند و اعلام کرد: معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور حمایت های لازم برای پیشرفت دانشگاه در این مسیر را خواهد داشت.

وی تصریح کرد: رشته های کاربردی در زمینه خانواده و کسب و کارهای خانگی و رشته هایی که مهارت های دانشجویان را ارتقا دهد مورد حمایت این معاونت واقع می شود.

دکتر انسیه خزعلی معضلات اقتصادی خانواده ها را مورد توجه قرار داد و ابراز امیدواری کرد: مشاغل خانگی برای از بین بردن معضلات اقتصادی خانواده با در نظر گرفتن همه جوانب، تبدیل به فرهنگ خانوادگی در کشور بشود.

وی افزود: این مورد اگر به صورت دانش بنیان تحقق یابد ماندگار خواهد بود و به طور پیوسته به روز خواهد شد. 

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور به زیرساخت های مجازی که در سال های اخیر بوجود آمده است اشاره و توصیه کرد: دانشگاه های ویژه بانوان با استفاده از این امکانات ارتباطی به صورت متحد و مشترک به برنامه ریزی و عملیاتی کردن آن ها در سطح ملی و بین المللی اقدام کنند.

1400/8/5


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور تاکید کرد: - رفع آسیب ها و تهدیدهای متوجه خانواده، مهمترین ماموریت دانشگاه حضرت معصومه(س) است