English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قم:
موضوعاتی که در دانشگاه حضرت معصومه (س) پیگیری می شوند نیازهای واقعی جهش تولیدند

سرهنگ داوود آبادی در حاشیه آیین امضاء تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه حضرت معصومه (س) و سازمان بسیج سازندگی موضوعات در حال پیگیری در دانشگاه حضرت معصومه(س) را نیاز های واقعی جهش تولید دانست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه حضرت معصومه (س) دکتر نسرین صادق زاده، سرپرست دانشگاه در  این نشست، به حضور دانشجویان در این دانشگاه از اقصی نقاط کشور و حتی روستا های دور دست و کمتر برخوردار اشاره کرد و با بیان لزوم توانمند شدن آنان و کمک به کسب و کار های خانگی اظهار داشت: این دانشگاه از ظرفیت های زیادی برای افزایش توانمندی های بانوان و ایجاد اشتغال برای آن عزیزان برخوردار است.
وی افزود: دانشگاه حضرت معصومه (س) با اینکه دانشگاهی جوانی است، رشته های جدیدی بر مبنای این ظرفیت ها ایجاد کرده است تا به سمت دانشگاه جامعه محور و کارآفرین حرکت کند.
سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) دست یابی به این هدف را مستلزم حمایت های وزارت علوم، دستگاه های مرتبط و سازمان های مردم نهاد دانست و عقد تفاهم نامه با سازمان بسیج سازندگی را به عنوان اقدام ارزشمندی در راستای ایفای نقش برای شناسایی استعدادها و افزایش اشتغال بانوان عنوان کرد.
دکتر نسرین صادق زاده از تسهیل و بستر سازی برای فرصت های مطالعاتی اساتید دانشگاه به عنوان یکی از مهمترین مفاد این تفاهم نامه یاد کرد و گفت: فعالیت های پژوهشی کاربردی اساتید در قالب ارتباط با بسیج سازندگی، ارتباط میان این دو سازمان را استحکام می بخشد و امیدواریم با استفاده از این فرصت کاربردی تر شدن فعالیت های پژوهشی اساتید و پایان نامه های دانشجویی را شاهد باشیم.
سرهنگ داوودآبادی، رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قم نیز در این نشست بسیج سازندگی را سازمانی با ماهیتی اجرایی توصیف و تشریح کرد: فعالیت بسیج سازندگی مباحث مربوط به عمران و زیرساخت، کارآفرینی و اشتغال زایی ، فعالیت های فرهنگی و انجام امور مربوط به بهداشت و درمان با نگاه طب اسلامی است.
 وی بسیج سازندگی را یکی ازبازوان نظام برای خدمت رسانی و احسان به مردم معرفی کرد و افزود: ارتباط با مراکز علمی کمک می کند که این احسان و خدمت رسانی بر اساس مبانی علمی باشد.
سرهنگ داوود آبادی از برنامه ریزی های دانشگاه حضرت معصومه (س) و توجه به بانوان قردردانی کرد و تصریح کرد: موضوعاتی که در حال حاضر در این دانشگاه به صورت تخصصی و علمی پیگیری می شوند نیازهای واقعی جهش تولید هستند.
وی با اشاره به لزوم استعداد یابی به عنوان اولین مرحله در فرایند تولید اظهار داشت: شناسایی، شبکه سازی و توانمندسازی در مقوله ی تولید مسئله مهمی است که در این مجموعه به صورت علمی و دقیق یه آن پرداخته شده است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی بیان داشت: تولید کنندگان باید بیاموزند که چگونه به صورت علمی به مباحث تامین و زنجیره ارزش ورود کنند و دانشگاه می تواند نقش بسیار مهمی در این مورد ایفا کند.
سرهنگ داوود آبادی تلفیق نگاه علمی به مسئله تولید در دانشگاه ها و توان اجرایی در بسیج سازندگی را ارزشمند دانست و گفت: این همکاری می تواند راه گشای بسیاری از موانع در مسیر اشتغالزایی و رونق تولید در کشور باشد.
حجت الاسلام آخوند زاده، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه حضرت معصومه (س)، وجود دانشگاه های تک جنسیتی را از توصیه های مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید دانست و اظهار داشت: خانواده ها حق دارند تا فضای دانشگاه برای ادامه تحصیل دخترانشان را مطابق با ارزش های اعتقادی خود انتخاب کنند.
وی آمار پایین مسائل انضباطی و آمار بالای قبولی دانشجویان در مقاطع بالاتر تحصیلی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: این آمار بیانگر آثار مثبت وجود دانشگاه های تک جنسیتی خصوصا دانشگاه های ویژه بانوان است.
معاون استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان قم افزود: مهم ترین وظیفه این دانشگاه این است که دخترانی را تربیت کند که در آینده مادران خوبی باشند و بتوانند نقش های اجتماعی خود را به خوبی ایفا کنند.


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قم: - موضوعاتی که در دانشگاه حضرت معصومه (س) پیگیری می شوند نیازهای واقعی جهش تولیدند