English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛
آیین معارفه دکتر ابراهیم عبدی پور فرد، سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) و تقدیر از دکتر علیرضا باقری برگزار شد.

در این مراسم، دکتر سیمایی صراف، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاریخچه ی آموزش عالی در کشور و کمبود نیروی متخصص در دوران قبل از انقلاب را مورد توجه قرار داد و افزود: پس از انقلاب اسلامی این کمبود مرتفع شد، تا جایی که در حال حاضر در برخی از بخش ها از لحاظ کمی مازاد نیروی انسانی متخصص و از لحاظ کیفی مازاد تخصص را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: این غنا در نیروی متخصص ایجاب می کند که آموزش عالی کشور پا را فراتر از حوزه آموزش نهاده و به سوی توسعه دانشگاه های کارآفرین حرکت کند.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پاسخ بسیاری از مسائل اجتماعی را در  دانشگاه ها دانست و با اشاره به رسالت فرهنگی دانشگاه ها اظهار داشت: دانشگاه های تک جنسیتی نه فقط در کشور ما، بلکه در بسیاری از کشور های غربی نیز وجود دارد و باید در کشور اسلامی با انگیزه بیشتری مورد توجه قرار گیرد.
وی ایجاد و توسعه دانشگاه های تک جنسیتی را در راستای حق انتخاب دانشجویان به خصوص بانوان عنوان کرد و گفت: توسعه این دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم است و آمار ها نشان می دهد که متقاضیان زیادی هم برای این دانشگاه ها وجود دارد.
دکتر سیمایی صراف در پایان سخنان خود با اشاره به خدمات دکتر باقری ثالث گفت: بنده به نمایندگی از وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری از تلاش های ایشان به عنوان بنیان گذار این مکان مقدس تشکر می کنم و از جانب وزیر محترم برای جناب آقای دکتر عبدی پور فرد نیز آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم با تداوم ارتباطات موثر با مسؤولین استانی و استفاده از ظرفیت خیرین شاهد موفقیت های روز افزون ایشان باشیم.

دکتر عبدی پور فرد، سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) نیز طی سخنانی طرح ساماندهی موسسات آموزش عالی را مثبت قلمداد کرد و گفت: مأموریت محور بودن فعالیت های دانشگاه ها کار درستی است که در این میان باید اهداف مد نظر در تأسیس دانشگاه هایی نظیر این دانشگاه هم لحظ شود.
وی افزود: این دانشگاه پاسخگوی نیاز بانوان که نیمی از جمعیت کشورمان را تشکیل می دهند می باشد، لذا باید بستری مناسب برای تحصیل آنها در مقاطع مختلف آموزش عالی ایجاد نماییم.


سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) با تقدیر و تشکر از مسؤولین، روسای دانشگاه ها و خیرین استان، پیشرفت این دانشگاه را مستلزم یاری آنان دانست و اظهار داشت: بنده با همکاری اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه در مسیر پیشرفت این مجموعه قدم خواهیم گذاشت تا آنچه به صلاح کشور و جامعه است رقم بخورد.
احمد امیر آبادی فراهانی، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز عدالت اجتماعی را به عنوان یکی از آرمان های انقلاب مد نظر قرار داد و گفت: باید کرامت زنان حفظ شود، البته نه در شعار؛ بلکه با توسعه دانشگاه هایی همچون دانشگاه حضرت معصومه (س) بانوان نیز برای ورود در حوزه های مدیریتی کشور آماده شده و کشور را به سر منزل مقصود برسانند.
وی اذعان کرد: دانشگاه حضرت معصومه (س)  مورد حمایت کامل نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است و از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتظار می رود توجهات ویژه ای به این دانشگاه داشته باشند.
سید حسن رضوی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم نیز به نمایندگی از بنیاد خیرین حامی دانشگاه حضرت معصومه (س) از پیشگام بودن این دانشگاه در استفاده از ظرفیت خیرین ابراز خرسندی نمود و گفت: این بنیاد ضمن آرزوی موفقیت برای جناب آقای دکتر عبدی پور فرد آمادگی خود برای ادامه همکاری های با این دانشگاه را اعلام می کند.

دکتر علیرضا باقری ثالث هم نیل دانشگاه به این سطح از بالندگی را حاصل همکاری دستگاه هایی نظیر استانداری و دیگر سازمان ها  و همفکری مدیران استانی و نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی دانست.
رئیس سابق دانشگاه حضرت معصومه (س) در پایان سخنانش  برای رئیس این دانشگاه آرزوی موفقیت کرد و افزود: جناب آقای دکتر عبدی پور فرد از دوستان قدیمی ما در دانشگاه قم هستند و بر خود واجب می دانیم که از هیچ کمکی به ایشان برای پیشرفت این دانشگاه دریغ نورزیم.


در پایان این مراسم همراه با اعطای حکم انتصاب دکتر عبدی پور فرد، از دکتر باقری ثالث تقدیر و هدایایی به رسم یادبود به ایشان اهدا شد.


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ - آیین معارفه دکتر ابراهیم عبدی پور فرد، سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) و تقدیر از دکتر علیرضا باقری برگزار شد.