English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
سرپرست دانشگاه در آیین آغاز سال تحصیلی جدید:
آماده شنیدن انتقادات و خصوصاً پیشنهادات سازنده دانشجویان برای اداره امور دانشگاه هستیم

دکتر ابراهیم عبدی پور فرد، سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبیین نقش موثر زنان در میدان های مختلف دوران هشت ساله جنگ تحمیلی گفت: دختران و زنان کشور در حال حاضر نیز با حضور در میدان جهاد علمی در حال مبارزه  با نادانی، حصول توانایی و کمک به اعتلای اهداف متعالی نظام هستند.

 وی انتخاب این دانشگاه از سوی دانشجویان را فرصت خدمتی برای خود و همکارانش دانست و ابراز امیدواری کرد که تلاش های مدیران، اساتید و کارکنان این دانشگاه موجبات خرسندی دانشجویان از این انتخاب را فراهم آورد.
دکتر عبدی پور اظهار داشت: دانشگاه  از مهمترین نهاد های اجتماعی است که با پیگیری وظایفی همچون تولید علم، تولید انسان های متخصص و فرهیخته اجتماعی نقش سترگی در راستای پیشبرد اهداف نظام ایفا می کند.
سرپرست دانشگاه حضرت معصومه(س) مدیریت و ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی اجتماعی به دانشجویان را وظیفه اصلی خود و همکارانش دانست و اعلام کرد: مجموعه مدیریتی آمادگی کامل برای شنیدن انتقاد ها و به خصوص پیشنهادات سازنده دانشجویان برای اداره امور و رشد روز افزون دانشگاه را دارد.
وی انتظار خود از دانشجویان را تلاش در جهت کسب علم عنوان کرد و گفت: دانشجویی که خوب درس بخواند و توانایی علمی خود را به سطح مطلوب برساند بعید است در ورود به بازار کار به مشکلی برخورد کند.
دکتر عبدی پور در ادامه سخنانش گفت: ایجاد زیرساخت ها و تهیه امکانات لازم برای گذران دوران تحصیل دانشجویان بر عهده ماست اما در این میان باید قوانین موجود و محدودیت های فراوانی که گریبانگیر ماست را هم مورد توجه قرار داد.
سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) ادامه داد: هرچند این دانشگاه یک دانشگاه تک جنسیتی است؛ اما علاوه بر محل های مخصوص خواهران،  برخی از نقاط دانشگاه فضایی عمومی است و آقایانی که در حال خدمت رسانی به شما هستند در آن محل ها تردد می کنند. لذا از دانشجویان انتظار می رود هنجار های دانشگاه در مورد حجاب و عفاف مانند پوشش برتر را رعایت کنند.


حجت الاسلام و المسلمین آخوند زاده، مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه دوری دانشجویان از خانواده را فرصت مناسبی برای خودسازی دانشجویان عنوان کرد و گفت: دانشجویان باید به مرور برای شروع زندگی مشترک و تشکیل خانواده آماده شوند.
وی ادامه داد: فرصت های زیادی در طول دوران تحصیل در این دانشگاه مانند بهره گیری از اساتید خبره و فضای تک جنسیتی و کم حاشیه وجود دارند که نباید از دست برود.
حجت الاسلام و المسلمین آخوند زاده مجاورت دانشجویان با حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران را فرصت بی بدیلی برای دانشجویان دانست و آن ها را  به استفاده از این ظرفیت معنوی فراخواند.
این مراسم با معرفی مدیران گروه های آموزشی به دانشجویان و تشریح قوانین آموزشی توسط دکتر معینی، مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه همراه بود و با حضور دانشجویان در حرم شهدای گمنام دانشگاه و تجدید میثاق آنان با شهدا پایان یافت.


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - سرپرست دانشگاه در آیین آغاز سال تحصیلی جدید: - آماده شنیدن انتقادات و خصوصاً پیشنهادات سازنده دانشجویان برای اداره امور دانشگاه هستیم