English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) با تني چند از مسؤولین مجمع خیرین دیدار کرد.

ظهر امروز رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) به همراه  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تنی چند از  مسؤولین مجمع خیرین مدرسه ساز استان قم دیدار کرد.

احمد امیر آبادی فراهانی، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی که میزبان این نشست بود به تاثیرات مهم دانشگاه بر جامعه اشاره نموده، دانشگاه را پاشنه آشیل نظام دانسته و گفت: در هر مقطعی که رسیدگی به دانشگاه ها کاهش یافته شاهد بروز مشکلاتی جدی در جامعه بوده ایم.
وی اضافه نمود: آرزوی ما از بدو انقلاب داشتن دانشگاه اسلامی بوده لذا تاسیس دانشگاه های تک جنسیتی و کنترل فضای فرهنگی دانشگاه ها می تواند مشخصه مناسبی برای تلاش در جهت ایجاد دانشگاه اسلامی باشد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تأسیس دانشگاه های تک جنسیتی را مختص کشور های اسلامی ندانسته و گفت: کشورهایی مانند آمریکا و ژاپن مدارس و دانشگاه های تک جنسیتی را تاسیس کرده و با تحقیقات علمی و پژوهش های دقیق تاثیر مثبت این کار بر رشد علمی دانشجویان را اثبات نموده اند.
امیر آبادی فراهانی تأسیس دانشگاه دخترانه حضرت معصومه(س) را مورد توجه قرار داده و گفت: من از نزدیک روند پیشرفت این دانشگاه را مورد بازدید قرار داده ام، شواهد حاکی از آن است که به زودی شاهد دانشگاهی در سطح بین المللی خواهیم بود که آبروی استان باشد. هر چند سعی و تلاش برخی در جهت زمین زدن این طرح به وضوح قابل مشاهده است.
وی خیرین مدرسه ساز را مورد اشاره خود قرار داده و گفت: دخترانی که از مدارس ساخته شده به همت شما راهی دانشگاه می شوند فرزندان شما هستند لذا  باید برای تحصیلات تکمیلی آن ها در محیطی امن نیز دست به کار شوید.
دکتر علی رضا باقری ثالث، رئیس دانشگاه  حضرت معصومه (س) نیز  پس از ارائه خلاصه ای از روند پیشرفت ساخت مکان اصلی دانشگاه گفت: اگر بتوانیم به کمک یکدیگر دانشگاهی شایسته در استان داشته باشیم، الگوی مناسبی برای دیگر استان ها ، بلکه دیگر کشورها خواهیم بود و این چیزی جز صدور انقلاب نیست.
وی از کمبود منابع مالی سخن به میان آورد و اضافه نمود: حضور فعال خیرین در امر ساخت دانشگاه علاوه بر تامین منابع مالی، ایجاد فضای متبرک از سنت حسنه ی معامله با خداوند را در پی خواهد داشت و همین بستر موجب تربیت فرهنگی دانشجویان این دانشگاه خواهد بود.
مهندس اعلایی، مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان قم نیز مشارکت مردم در ساخت دانشگاه را امری لازم دانست و گفت: این کار باعث می شود دانشجو  خود را مدیون مردم بداند و  پس از دانش آموختگی خادم ملت باشد.
وی گفت: سلول سلول جسم و جان خیرین به تکمیل این دانشگاه اعتقاد دارد چرا که اگر کسی مدرسه می سازد به فکر ادامه تحصیل دانش آموزان در فضایی مناسب هم خواهد بود.
در این جلسه مقرر شد تا هیات امنای خیرین دانشگاه حضرت معصومه (س) در این دانشگاه ایجاد شده و به پیگیری و ساماندهی این امر خداپسندانه بپردازد.


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - - رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) با تني چند از مسؤولین مجمع خیرین دیدار کرد.