English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
بيانيه دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت روز جهاني قدس
به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس دانشگاه حضرت معصومه(س) با صدور بیانیه ای ضمن دعوت به مشاركت گسترده آحاد ملت مؤمن و روزه دار ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس، حملات وحشیانه اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه را به شدت محكوم كرد.

متن كامل این بیانیه بدین شرح است:
بسم اله الرحمن الرحیم
سبحان الذی اسری بعبده لیلا من المسجدالحرام الی المسجد الاقصی بارکنا حوله لنریه من آیاتنا انه هو السمیع البصیر (سوره اسرا آیه1)
بیش از سه دهه از ابتكار هوشمندانه و مدبرانه بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارك رمضان به نام روز جهانی قدس می گذرد و هرچه زمان به جلو می رود عمق تدبیر آن پیر مراد ما وضوح بیشتر می نماید.
آری، خمینی كبیر با درایت مثال زدنیش این روز را تعیین نمود و از همه آزادگان و آزادی خواهان جهان خواست تا هر چه فریاد دارند بر سر زورگویان عالم به ویژه استكبار و صهیونیسم بزنند.
سال ها از حیات نامشروع رژیم تروریستی صهیونیستی می گذرد و هر چه از عمر این رژیم منحوس می گذرد، ننگ بر پیكره بشریت می افزاید.
به راستی آیا هیچ یك از سازمان ها و نهادهای بین المللی عمق جنایات روزهای اخیر این غاصب ظالم را در نوار غزه نمی بینند كه این گونه بر وحشی گریش چشم می بندند؟ و یا شاید خود را به ندیدن این فجایع می زنند. اما به یقین بدانند كه وجدان های بیدار بشری آنان را رصد نموده و هرگز از سكوت ننگین آنان در قبال بدیهی ترین وحشی گری عالم كه توسط نا مشروع ترین رژیم عالم صورت می گیرد، نخواهند گذشت. و این رفتار دوگانه آنان در حافظه تاریخی ملت های بیدار و آزادی خواه جهان ثبت و ضبط می گردد.
دانشگاه حضرت معصومه(س) به عنوان بخشی از جامعه علمی ایران اسلامی، نسل كشی اخیر صهیونیست های جنایتكار كه طی روزهای ماه مبارك رمضان در نوار غزه روی داد را به شدت محكوم نموده و از عموم آزادی خواهان جهان مصرانه درخواست می نماید تا در برابر این نسل كشی آشكار قامت علم نموده و نسبت به توقف آن تلاش نمایند.
همچنین به حسب وظیفه انقلابی خود نكاتی را پیرامون مسائل روز دنیای اسلام یادآور می گردد:
1-    بنا به فرموده رهبر كبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) روز جهانی قدس روز اسلام است. لذا اقتضا دارد كه در این روز تحولات روز دنیای اسلام نیز به دقت مد نظر قرار گیرد. پس از ظهور بیداری اسلامی در كشورهای منطقه دشمنان و بدخواهان این دین مبین نقشه شومی به منظور انحراف در مسیر تحول خواهی این كشورها طراحی نموده و سعی در ناكامی این رویداد تاریخی بزرگ داشته و متأسفانه طراحی مكارانه آنان و عملكرد پر خطای سردمداران این كشورها موجب تلخ كامی انقلابیون شد و آنچه امروز به عنوان مثال در مصر اتفاق افتاده است نشانه شكاف میان اهداف اولیه انقلاب با وضع موجود است.
2-    متأسفانه در سال های اخیر غدد چركینی بر پیكره دنیای اسلام ایجاد شده است. بدون تردید بروز عناصر و گروه های افراطی نظیر طالبان، القاعده، جنداله، جیش العدل و اخیراً داعش و نیز سایر گروه های تكفیری و سلفی كه طی این سال ها موجب آزار مسلمین شده اند، دست ساخته استكبار و صهیونیسم و سایر دول استعماری اند و جای آن دارد تا با اتحاد و همدلی ملت¬های اسلامی این غدد چركین از پیكر دنیای اسلام حذف گردند.
3-    در شرایط كنونی كشور همسایه عراق، راهی جز تأسی به مرجعیت گرانقدر شیعی برای حل و فصل مسائل وجود ندارد. لذا ضمن حمایت كامل از فتاوی و رهنمودهای مرجعیت شیعی در عراق به ویژه مرجع عالیقدر حضرت آیت اله العظمی سیستانی(حفظه¬اله تعالی)، حملات گروه تروریستی داعش در این كشور را شدیداً محكوم نموده و خواستار برخورد قاطع دولت و اقشار مختلف مردم عراق با این قبیل تروریست ها می باشیم.
4-    بر این باوریم كه پاشیدن بذر اختلاف میان امت اسلامی به هر نحو ممكن موجب تكدر قلب نازنین نبی مكرم اسلام(ص) می شود. لذا بر وحدت میان امت اسلام با وجود هر نوع گرایش و اعتقاد حول محور پیامبر عظیم¬الشأن اسلام(ص) برای مقابله با تهدیدات به اصطلاح درون زا مانند آنچه در كشور عراق و سوریه روی می دهد و یا تهدیدات برون زا نظیر آنچه امروز در فلسطین اشغالی توسط اسرائیل جنایتكار روی می دهد تأكید می نماییم.
5-     افراطی گری و خشونت به نحو ممكن و در هر قامتی محكوم و مطرود است. لذا امت ها و دولت های اسلامی می بایست با پیشه كردن مشی اعتدال با هرگونه افراط و تفریط مقابله نمایند. به طور حتم مشی اعتدال می تواند مانع نفوذ ایادی دشمن به صفوف به هم پیوسته امت اسلامی گردد.
در پایان ضمن محكومیت اقدامات غیرانسانی و جنایتكارانه رژیم غاصب صهیونیستی و گروه های تروریستی در عراق و سوریه از عموم اقشار انقلابی و بصیر ایران به ویژه جامعه محترم دانشگاهی، دعوت می نماییم تا در اجتماع خروشان امت اسلام در روز جهانی قدس حضوری مسؤلانه و فعال داشته و با این اقدام موجبات خشنودی  حضرت ولی عصر(عج) را فراهم نمایند.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه حضرت معصومه(س)


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - - بيانيه دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت روز جهاني قدس