پيام رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت آغاز سال تحصيلي 94-1393

به مناسبت فرارسيدن سال تحصيلي جديد، دكتر علي رضا باقري ثالث رييس دانشگاه حضرت معصومه (س) با صدور پيامي آغاز اين سال را تبريك گفت. 

متن اين پيام بدين شرح است:

هوالعليم

خداي بزرگ را سپاسگذاريم تا به ما توفيق عنايت فرمود تا بار ديگر در طليعه بهار علم و معرفت در راه كسب آن قدم گذارده و از اين راه خدمتگزار ميهن عزيزمان باشيم.

فرارسيدن سال تحصيلي جديد را خدمت يكايك دانشجويان عزيز، اساتيد ارجمند و كاركنان پرتلاش دانشگاه حضرت معصومه(س) و نيز ساير دانشگاهيان كشور تبريك و تهنيت عرض مي نمايم.

توسعه و بسط علم و دانش آن هم در طراز جهاني همواره مورد تأكيد دين مبين اسلام و نيز مسؤلين كشور بوده است.

خوشبختانه رشد علمي كشور در طول سال هاي اخير نشان دهنده باور جامعه علمي كشور به اين آرمان بزرگ است كه: . ما مي توانيم.

به حمداله قرار داشتن در شهر مقدس قم و هم جواري با حرم مطهر و منور بانوي كرامت و نيز بسياري از مراكز علمي و ديني به ويژه حوزه مقدسه علميه قم فرصت مغتنمي را به منظور رشد و بالندگي براي همه اقشار جامعه علمي اين شهر پرفضيلت فراهم نموده تا با بهره مندي از اين فيض عظيم در مسير علم آموزي و رشد و تعالي گام برداريم.

در اين مجال اندك لازم مي دانم نكات ذيل را جهت يادآوري مجدد متذكر گردم.

1- مقام معظم رهبري(مدظله العالي) همواره بر ضرورت تداوم پيشرفت علمي و نيز قرار گرفتن اين پيشرفت در خدمت نيازهاي كشور اصرار فرموده و رياست محترم جمهوري و ساير بزرگان كشور نيز به همين امر توصيه و تأكيد داشته اند. لذا اين اصل مي بايست همواره در ذهن اساتيد محترم دانشگاه مطرح بوده و در سرلوحه اقدامات آنان قرار گيرد و تمامي فعاليت هاي علمي آنان در راستاي حل مشكلات كشور باشد.

2- اگر چه حداكثر تلاش دانشگاه در جهت ايجاد شرايط مناسب و مساعد جهت تحصيل دانشجويان صورت گرفته و خواهدگرفت، ليكن دانشجويان ارجمند دانشگاه حضرت معصومه(س) بايد با افزايش روحيه نشاط و اميد در جهت رشد علمي و نيز ارتقاي اخلاقي خود تلاش نموده و مشكلات و كاستي ها هرگز نبايستي به اراده مصمم آنان در تلاش جهت علم آموزي خللي وارد نمايد. 

لذا از دانشجويان عزيز انتظار داريم تا با تلاش خود در جهت پيشبرد اين دو امر مهم به عنوان الگويي براي ساير دانشگاه هاي كشور باشند.

3- فاصله گرفتن از دين و اخلاقيات و سرگرم شدن به امور بيهوده و بعضاً كم اهميت و نيز اهتمام صرف به گذرندان دروس دوره به هر طريق از جمله آسيب هايي است كه به عنوان تهديد فضاي دانشجويي دانشگاه تلقي مي گردد.

4- اهتمام جدي به اجراي كامل و بدون تنازل قوانين و مقررات و نيز حركت در مسير سياست هاي كلي نظام از جمله اقتصاد مقاومتي، انضباط اداري و نيز بهبود روش ها در سيستم اجرايي دانشگاه با جديت از كاركنان پرتلاش دانشگاه حضرت معصومه(س) مورد انتظار است.

در خاتمه ضمن تبريك صميمانه آغاز سال تحصيلي 94-1393 به يكايك اعضاي جامعه دانشگاهي به ويژه پذيرفته شدگان آزمون سراسري سال 1393 توفيق روز افزون آنان را در سايه عنايات حضرت ولي عصر(عج) و بانوي كرامت حضرت فاطمه معصومه(س) خواستارم. 

علي رضا باقري ثالث- سرپرست دانشگاه حضرت معصومه(س)

93/06/24تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد