پيام رييس دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت هفته روابط عمومي

به مناسبت فرارسيدن هفته روابط عمومي، دكتر علي رضا باقري ثالث در پيامي اين هفته را به تمامي فعالان حوزه روابط عمومي تبريك گفت. متن كامل اين پيام بدين شرح است:

بسم اله االرحمن الرحيم
يا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْناكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَ أُنْثى‏ وَ جَعَلْناكُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَليمٌ خَبيرٌ
فرارسيدن هفته ملي روابط عمومي و روز جهاني ارتباطات را به محضر يكايك تلاشگران اين حوزه خطير و بسيار پر اهميت به ويژه همكاران خلاق، خوش فكر، متعهد و پرتلاش در دانشگاه حضرت معصومه(س) تبريك عرض مي نمايم.
به واقع امروز ما در دنيايي زندگي مي كنيم كه ارتباطات در آن از اهميت بسيار حياتي برخوردار است. و اگر اين ارتباطات اگر در شكلي معقول و منطقي صورت پذيرد عامل اساسي در توسعه يافتگي جوامع به شمار مي رود.
در اين عصر مملو از ابزار و تكنيك ارتباطي تنها نهادهايي پاينده و استوارند كه بتوانند ارتباطات خود را گسترش دهند و يا به عبارت ديگر سوار بر امواج ارتباطي اهداف متعالي خود را دنبال كنند.
بي ترديد نگاه سنتي و غلط گذشته به مقوله روابط عمومي كه متصور بودند تا نقش روابط عمومي ها صرفاً برگزاري برنامه ها و مراسمات در مناسبت هاي گوناگون و نيز نصب پلاكارد با عناوين مختلف است، تا اندازه اي اشتباه و ناكارآمد است كه گويي با اين نگاه و طرز تفكر كليت يك سازمان به سمت ناكارآمدي پيش مي روند.
امروز روابط عمومي ها با بهره مندي از بهترين و كارآمدترين متدهاي علمي و شگردهاي هنري در تلاشند تا تعالي يك سازمان را  رقم بزنند.
نگاه به زمينه هاي موفقيت يك مدير ارشد سازماني نشان مي دهد كه روابط عمومي آن سازمان نقش به سزايي در پيشبرد اين زمينه ها ايفا نموده است.
پس بنابر اين روابط عمومي ها مي بايست به دانش و فن روز آگاهي پيدا كنند. امروز ديگر كمتر روابط عمومي پويايي وجود دارد تا از اين تكنينك هاي ارتباطي بي بهره مانده و به روش هاي سنتي براي امر اطلاع رساني و تعامل سازمان با ذينعفان و سايرين استفاده نمايد.
نكته ديگري بر خود لازم مي دانم تا در اين مجال به بيان آن بپردازم لزوم توجه بسيار به مقوله اخلاق و ارزش هاي اخلاقي اشاره نمايم.
روابط عمومي ها بايد اخلاق مدار باشند چرا كه آنان در صف اول مراوده با مردم قرار دارند. پس بايد خلق حسنه و با روي خوش با افراد مختلف و با سلايق متنوع برخورد نمايند و همواره امين آنان در هنگام اطلاع از مشكلاتشان باشند و تمام سعي خود را در حل مشكلات به كاربندند. از اين منظر ديگر روابط عمومي يك حرفه نيست بلكه يك ويژگي اخلاقي است.
و بالاخره روابط عمومي بايد به  اطلاع رساني دوسويه، شفاف و دقيق بپردازد. بنا به تعريف برخي بزرگان روابط عمومي ها بايد آينه تمام نماي سازمان باشد و هرگز به دنبال تعامل يك سويه  و بيان سخنان اغراق آميز و يا خدايي نكرده غير واقعي باشد.
اينجانب در پايان مجدداً اين هفته سترگ را به محضر تمامي كنشگران به ويژه عزيزان خود در دانشگاه حضرت معصومه(س) صميمانه تبريك عرض نموده و براي همه شما آرزوي توفيق الهي دارم.
دكتر علي رضا باقري ثالث
94/02/27
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد