English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛
آیین معارفه دکتر ابراهیم عبدی پور فرد، سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) و تقدیر از دکتر علیرضا باقری برگزار شد.

در این مراسم، دکتر سیمایی صراف، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاریخچه ی آموزش عالی در کشور و کمبود نیروی متخصص در دوران قبل از انقلاب را مورد توجه قرار داد و افزود: پس از انقلاب اسلامی این کمبود مرتفع شد، تا جایی که در حال حاضر در برخی از بخش ها از لحاظ کمی مازاد نیروی انسانی متخصص و از لحاظ کیفی مازاد تخصص را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: این غنا در نیروی متخصص ایجاب می کند که آموزش عالی کشور پا را فراتر از حوزه آموزش نهاده و به سوی توسعه دانشگاه های کارآفرین حرکت کند.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پاسخ بسیاری از مسائل اجتماعی را در  دانشگاه ها دانست و با اشاره به رسالت فرهنگی دانشگاه ها اظهار داشت: دانشگاه های تک جنسیتی نه فقط در کشور ما، بلکه در بسیاری از کشور های غربی نیز وجود دارد و باید در کشور اسلامی با انگیزه بیشتری مورد توجه قرار گیرد.
وی ایجاد و توسعه دانشگاه های تک جنسیتی را در راستای حق انتخاب دانشجویان به خصوص بانوان عنوان کرد و گفت: توسعه این دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم است و آمار ها نشان می دهد که متقاضیان زیادی هم برای این دانشگاه ها وجود دارد.
دکتر سیمایی صراف در پایان سخنان خود با اشاره به خدمات دکتر باقری ثالث گفت: بنده به نمایندگی از وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری از تلاش های ایشان به عنوان بنیان گذار این مکان مقدس تشکر می کنم و از جانب وزیر محترم برای جناب آقای دکتر عبدی پور فرد نیز آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم با تداوم ارتباطات موثر با مسؤولین استانی و استفاده از ظرفیت خیرین شاهد موفقیت های روز افزون ایشان باشیم.

دکتر عبدی پور فرد، سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) نیز طی سخنانی طرح ساماندهی موسسات آموزش عالی را مثبت قلمداد کرد و گفت: مأموریت محور بودن فعالیت های دانشگاه ها کار درستی است که در این میان باید اهداف مد نظر در تأسیس دانشگاه هایی نظیر این دانشگاه هم لحظ شود.
وی افزود: این دانشگاه پاسخگوی نیاز بانوان که نیمی از جمعیت کشورمان را تشکیل می دهند می باشد، لذا باید بستری مناسب برای تحصیل آنها در مقاطع مختلف آموزش عالی ایجاد نماییم.


سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) با تقدیر